Wspinaczka

Wspinaczka

Hiszpania to istny raj dla wielbicieli wspinaczki i trekkingu. Najpopularniejszym celem lubiących górką aktywność turystów jest Costa Blanca w regionie Alicante. Znajdują się tam wapienne klify, górskie grzbiety, urwiska, turnie i kaniony. Ze względu na klimat najlepszym okresem na górską wyprawę jest jesień i zima, gdyż latem jest na to nieco za gorąco. Tradycyjne trasy Costa Blanca to doskonałe wprowadzenie do późniejszego pokonywania wysokogórskich szlaków i wspinaczki sportowej.

Doświadczone osoby z pewnością poradzą sobie z górskimi wyzwaniami w Alicante, a początkujący adepci wspinaczki mogą skorzystać z kursów wspinaczkowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Wśród szerokiej gamy różnorodnych szlaków znajdziemy zarówno takie, które są regularnie oblegane przez wielu wspinaczy, jak i takie, na których tylko z rzadka spotkamy innych turystów.

 

Oto najbardziej znane kierunki wspinaczy i trekkingowców:

 

Obszar Calpe

Penon D’lfach – jedno z najbardziej klasycznych wzniesień, uznawany za wspinaczkowy must-have.

Puig Campana – najwyższe wzniesienie Costa Blanca.

Sella – najpopularniejszy cel wspinaczkowych podróży w całym Costa Blanca. Znajdziemy tam cały przekrój tras pod względem trudności i długości.

Obszar północny

El Aventador – wielka turnia znajdująca się na północy Costa Blanca.

 

Obszar Alicante/Vinalopo Valley

Foranda i Pena Rubia – piękne, śródlądowe turnie.