Wakacje? Tylko w Hiszpanii!
Z roku na rok coraz więcej turystów wybiera Hiszpanię na wakacyjne eskapady i wcale nas to nie dziwi! W końcu Hiszpania to przepiękny kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Garść statystyk
Tylko w 2016 roku Hiszpanie odwiedziło około 75,3 mln turystów! To tak, jakby każdy Polak dwa razy w roku pojechał do Hiszpanii. Z kolei w pierwszej połowie 2017 roku – od stycznia do czerwca – do Hiszpanii zawitało 36,3 mln odwiedzających, a przecież sezon turystyczny jeszcze na dobre się nie rozpoczął. To wszystko sprawia, że w Hiszpanii przychody z turystyki wynoszą aż 11% PKB. Co zatem przyciąga turystów z całego świata na Półwysep Iberyjski?

Moc atrakcji
Wielbiciele gorących klimatów ucieszą się z aż 300 słonecznych dni w roku, z których słynie zwłaszcza południowa część Hiszpanii. Adepci zwiedzania i historii nie będą mogli oderwać się od majestatycznych katedr, świątyń i pałaców. Znawcy architektury zachwycą się budowlanymi dziełami Gaudiego. A osoby lubiące spędzać czas aktywnie przeżyją niesamowite przygody podczas nurkowania w Morzu Śródziemnym i Atlantyku, trekkingu po Pirenejach czy masywie Sierra Nevada, lub wypraw kolarskich np. Drogą Świętego Jakuba. Jednym słowem, każdy znajdzie coś tu dla siebie, a przecież nie zapominajmy, że Hiszpania to nie tylko Półwysep Iberyjski, ale i cudowne Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary.

Weekend na Półwyspie Iberyjskim
Hiszpania, zwłaszcza kontynentalna, to idealny kierunek na cieszące się coraz większą popularnością city breaks. Atrakcyjne ceny biletów lotniczych i krótki czas podróży sprawiają, że wielu Polaków i innych Europejczyków wybiera Hiszpanię, jako kierunek weekendowego wypoczynku.
Do wizyty w Hiszpanii zachęca także niezwykle bogata oferta hotelowa. Turyści do wyboru mają luksusowe oraz bardziej budżetowe hotele, domy i apartamenty na wynajem, pensjonaty, tanie hotele, a nawet kempingi.

Bezpieczna oaza
Na wzrost popularności Hiszpanii nie bez znaczenia wpływa fakt, że jest ona postrzegana jako jeden z bezpieczniejszych kierunków turystycznych ostatnich lat, skutecznie podbierając turystów Francji.

Hiszpania to wymarzony kierunek zarówno na wakacje, jak i krótki wypad, dla coraz większej liczby obcokrajowców. Czyni to z tego kraju idealne miejsce na inwestycje w nieruchomości. A jeśli pragniesz najpierw samemu przekonać się, czy Hiszpania spełnia twoje oczekiwania, zawczasu skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w znalezieniu idealnego zakwaterowania na krótszy lub dłuższy odpoczynek.