Rowerem przez Hiszpanię
Kolarstwu w Hiszpanii, czy to amatorskiemu, czy profesjonalnemu, sprzyja ciepły klimat Hiszpanii. Utrzymująca się przez większą część roku słoneczna pogoda umila czas spędzony na trasie, a poruszanie się rowerem po mieście pozwala na uniknięcie korków. To sprawia, że rower to świetny środek transportu dla osób na co dzień mieszkających w Hiszpanii, jak i dla wielbicieli aktywnego spędzania urlopu.

Rower do wynajęcia
W większości większych hiszpańskich miast dostępne są nie tylko wygodne ścieżki rowerowe, ale i możliwość wypożyczenia roweru. W różnych częściach miasta znajdują się stacje dokujące z rowerami, z których za odpowiednią opłatą możemy wypożyczyć rower, który oddajemy na każdej innej stacji. Co ważne, dostępne rowery są naprawdę dobrej jakości! Co ważne, rower w Hiszpanii możesz wypożyczyć również za naszym pośrednictwem.

Hiszpański raj dla kolarzy
W całej Hiszpanii na wielbicieli rowerów czeka mnóstwo tras rowerowych, zarówno w miastach, jak i poza nimi. Na szczególną uwagę zasługuje kilka z nich.
La Rioja
La Rioja to niewielki region znajdujący się na północnym wschodzie Hiszpanii, który słynie przede wszystkim ze wspaniałego wina. Cykliści z pewnością docenią i zachwycą się wspaniale przygotowanymi trasami, które wiodą pomiędzy licznymi winnicami.
Camino de Santiago
Camino de Santiago, czyli słynna Droga Świętego Jakuba. Przebycie całej trasy na rowerze to nie lada wyzwanie, które zajmuje kilkanaście dni, ale na pewno warto się z nim zmierzyć.
Sierra Nevada i Pireneje
Park narodowy w górach Sierra Nevada to gratka dla wielbicieli kolarstwa górskiego praktycznie przez cały rok. Z kolei Pireneje kuszą rowerzystów świetnie przygotowanymi trasami, a gęste lasy przyciągają amatorów roweru górskiego.
Sierra de Gredes
Sierra de Gredes to fantastyczne miejsce dla piechurów i rowerzystów, w którym znajduje się najwyższy szczyt centralnej Hiszpanii.

Najlepszy czas na wyprawę rowerową
Ciepły klimat Hiszpanii niewątpliwie sprzyja rowerowym wyprawom, ale nie ma co ukrywać, upalne lato z pewnością daje się cyklistom we znaki. Warto zatem o tym pamiętać planując wycieczkę. Latem, gdy zawsze panują wyższe temperatury i ceny, a Hiszpanię nawiedzają masy turystów, lepiej wybrać się w nieco chłodniejsze regiony północne. Zwiedzanie południowej Hiszpanii na dwóch kółkach zostawmy sobie na wiosnę lub jesień, za co wdzięczny będzie nam również portfel, ponieważ ceny poza głównym sezonem są znacznie bardziej atrakcyjne.

Zwiedzanie Hiszpanii na rowerze może sprawiać pewne kłopoty logistyczne, związane z rezerwacją wielu noclegów w różnych miejscowościach. Jeśli nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie najlepszych ofert, zwróć się do nas, a pomożemy ci w zaplanowaniu całej wyprawy i wynajęciu odpowiedniego mieszkania lub domu, który spełni twoje oczekiwania.