Nurkowanie

Nurkowanie

Nurkowanie to wspaniały sport dla osób w każdym wieku. Zapierający dech w piersiach podwodny świat sprawia, że każdy, kto spróbuje nurkowania, nie wyobraża sobie innego spędzania wakacji, jak tylko z akwalungiem.

Hiszpania, obok Malty, to jeden z najpopularniejszych kierunków nurkowych w Europie. Na zapalonych nurków i zupełnych nowicjuszy czeka mnóstwo profesjonalnych klubów nurkowych wzdłuż całego hiszpańskiego wybrzeża, na Wyspach Kanaryjskich i Balearach. Można w nich wykupić pojedyncze nurkowania, kilkudniowe pakiety lub całe kursy nurkowe, podczas których zdobywamy licencję uprawiającą do nurkowania na głębokości do max. 18- 40 metrów (w zależności od poziomu kursu) na całym świecie. W klubach nurkowych nie tylko wynajmiemy profesjonalnego przewodnika nurkowego, ale i wypożyczymy niezbędny sprzęt. A co ważne, poznamy mnóstwo innych nurków, z którymi możemy wymienić się cennymi doświadczeniami.

Największą popularnością wśród nurków w Hiszpanii cieszą się wyspy Gran Canaria (cały rok), Teneryfa, Majorka oraz regiony Costa Blanca (Alicante) i Costa del Sol czy .

Pod wodą Hiszpania prezentuje się jeszcze bardziej niesamowicie niż na lądzie! Pełne podwodnego życia rafy koralowe, pionowe skały i wspaniałe wraki przyciągają setki nurków z całego świata.

 

kilka przydatnych linków: szkoły nurkowania, wynajem sprzętów Calpe i okolice:

https://www.divedivecompany.com/

http://www.buceobasetes.com/

http://www.buceolagalera.es/