Inwestycje w nieruchomości w Hiszpanii

Bez względu na to, czy już od dawna inwestujesz w nieruchomości, czy zakup apartamentu lub domu w Hiszpanii ma być twoją pierwszą inwestycją, zdecydowanie warto nabyć nieruchomość na Półwyspie Iberyjskim. Wydawać by się mogło, że inwestycje w Polsce są łatwiejsze w obsłudze, chociażby z tego względu, że jesteśmy na miejscu, a jednak to Hiszpania jest o wiele bardziej przyjazna dla inwestorów, również z zagranicy.

Dlaczego w Hiszpanii?

Po pierwsze Hiszpania ma ogromny potencjał inwestycyjny. Po kryzysie ceny nieruchomości w Hiszpanii spadły średnio o 30%, ale zdarzały się nawet przypadki, gdy wartość nieruchomości była niższa o 60% od ceny pierwotnej. Wprawdzie obecnie ceny te systematycznie rosną, ale tym bardziej warto już dziś zakupić nieruchomość w Hiszpanii, póki wciąż istnieje spory wybór atrakcyjnych nieruchomości w dobrej cenie.
Po drugie, W Hiszpanii o wiele łatwiej jest uzyskać kredyt na zakup nieruchomości, a jego oprocentowanie jest bardzo niskie (około 2,2% w skali roku). Z takiej oferty wręcz żal nie skorzystać, zwłaszcza że koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii powinien zamknąć się w kwocie 700-1200 euro rocznie, wliczając w to podatek od nieruchomości.
Nie zapominajmy o tym, że Hiszpania to bardzo atrakcyjny kraj dla turystów. Panuje tu najlepszy klimat w Europie, a w niektórych regionach kraju mamy aż do 300 dni słonecznych w roku! Do tego dochodzi dostęp do morza, przepięknych plaż oraz przyjaźni ludzie. To wszystko sprawia, że z wynajęciem zakupionej nieruchomości nie będzie żadnego problemu. Taka inwestycja nie tylko sama się spłaca, ale przede wszystkim zarabia na siebie, zapewniając nam pasywny przychód.

Jak wykorzystać nieruchomość w Hiszpanii?

W przypadku, gdy jeszcze nigdy nie inwestowałeś w nieruchomości za granicą, możesz zastanawiać się jak najlepiej je wykorzystać.
Po pierwsze, nieruchomość możesz zakupić jako inwestycję i lokatę kapitału. Zagraniczna nieruchomość to świetny sposób na dywersyfikację kapitału, która niejednokrotnie przynosi większe zyski niż lokata bankowa. Nieruchomość możesz kupować również z myślą o jej późniejszej odsprzedaży z odpowiednim zyskiem. W takim przypadku istotne będzie przemyślane wybranie konkretnej nieruchomości w dobrej cenie i atrakcyjnej, rozwijającej się okolicy. Kupując nieruchomość w Hiszpanii, możesz wykorzystać ją pod wynajem, zarówno wakacyjny, jak i długoterminowy. W takim wypadku najprościej będzie skorzystać z pośrednictwa agencji. Wprawdzie musisz podzielić się częścią zysków, ale masz gwarancję, że nieruchomość nie będzie stała pusta, a twoje zaangażowanie w cały proces ograniczy się do niezbędnego minimum.

Nieruchomość w Hiszpanii może stać się również twoim domem wakacyjnym, zarówno podczas gorącego lata, jak i mroźnych, zimowych miesięcy w Polsce. W zależności od twoich potrzeb możesz z niego korzystać, kiedy zechcesz, a przez resztę czasu wynajmować go innym. Z czasem, gdy przejdziesz już na emeryturę, możesz zapragnąć przenieść się na stałe do słonecznej Hiszpanii, a wówczas taka nieruchomość będzie jak znalazł!

Już dziś warto zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii, póki kraj ten oferuje bardzo korzystne warunki kredytowe i w dalszym ciągu możemy znaleźć niezwykle atrakcyjne nieruchomości w przystępnej cenie. Nie obawiaj się niezbędnych formalności, ponieważ korzystając z naszych usług, pomożemy ci wybrać najlepszą nieruchomość i załatwić wszelkie sprawy urzędowe.