Atrakcje


Calpe jest uroczym, kameralnym kurortem wypoczynkowym.

Miasteczko otoczone jest górami i posiada piękne, piaszczyste plaże z krystalicznie czysta woda. Ogromnym atutem Calpe jest klimat. Nie ma tutaj zimy, w styczniu i w lutym nie są rzadkością dni z temperatura przekraczająca 2o-kilka stopni. Kalendarzowa zima w Calpe jest jak kwiecień i maj w Polsce -wszystko kwitnie, jest zielono i kolorowo. Prawie przez cały rok świeci słonce a dni deszczowe są rzadkością tego tez względu to miejsce upodobali sobie mieszkańcy z zachodniej Europy na spędzanie tu swojej starości albo przynajmniej zimowych miesięcy.

Klimat sprzyja uprawianiu wszelkich sportów, w tym szczególnie wodnych, wędrówkom i wspinaczkom górskim i kolarstwu przez cały rok w szczególności zimą. Calpe jest tez świetna baza wypadowa dla tych, którzy nie tylko przyjeżdżają, aby korzystać z Plazy.

W promieniu do 100 km jest bardzo wiele miejsc, które warto odwiedzić miejscowości, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów warto wymienić: Benidrom ( 20km od Calpe), Alicante ( 60 km od Calpe), Altea ( 10 km od Calpe), Walencja ( 120km od Calpe), Elche( 70 km od Calpe).W promieniu do 50 km od Calpe można wspaniale spędzać czas zwiedzają wiele maleńkich, typowych puebli hiszpańskich jak Guadalest, Jalon, Javea, Denia, VillaJoyosa i wiele, wiele innych z typowymi dla Hiszpanii cotygodniowymi targami, gdzie można kupić prawie wszystko skosztować typowych produktów z okolicy i poznać zwyczaje tutejszych mieszkańców.

Tym, dla, których nie straszna jest jazda samochodem można zaproponować wycieczkę do Madrytu, Barcelony czy Granady-około 4-5 godzin jazdy. Można również wybrać się na Ibizę lub Majorkę z portu w Denia ( 25km od Calpe). Dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów jest świetnie przygotowana siec dróg w górach, które można przemierzać samochodem i napawać się pięknymi widokami. Wśród miejsc szczególnie pięknych jest kilka jaskiń, które są udostępnione dla zwiedzających.

Oczywiście jedna z wielkich atrakcji Calpe jak i całej Hiszpanii jest kuchnia śródziemnomorską. Typowe potrawy można degustować w ogromnej ilości barowi i restauracji, jakie znajdują się w Calpe i okolicy. W pobliżu Calpe -w Benidormie znajdują się tez parki rozrywki dla najmłodszych –aqualandia ( park wodny), Terra Mietlica ( wielkie wesołe miasteczko, gdzie świetnie bawią się również dorośli), Terra Natura ( park wodny i zoo).

Podsumowując, można powiedzieć, ze Calpe jest miejscem, w którym każdy znajdzie cos interesującego dla siebie, miejscem, do którego się wraca i za każdym razem znajduje się cos nowego.